Aktualny zlot

Drugi Ogólnopolski Zlot grupy OIOM - Oddział Intensywnej Odnowy Mebli 
13/14/15 września 2019


Dwa dni wypełnione pokazami, warsztatami, spotkaniami i dyskusjami.
Dla tych, którzy chcą przedłużyć zlotowe emocje organizujemy powitalne ognisko i grę zespołową w piątek.
Zapraszamy na warmińską wieś, gdzie w artystycznej atmosferze poznamy się lepiej i spędzimy miło czas.

MIEJSCE ZLOTU: 

Wieś Pawły (numer domu 2), 14-520 Pieniężno (woj. warmińsko-mazurskie)
Sprawdź na mapie

PROGRAM:
Zapraszamy do uczestnictwa w pokazach i warsztatach poświęconych tematom związanym z odnawianiem mebli i dekorowaniem wnętrz.
W tym roku również pokażemy Wam rynkowe premiery - farby i preparaty, które dopiero co trafiły do sprzedaży lub dopiero wejdą na nasz rynek.
Działać będzie strefa DIY w której będzie można poddać metamorfozie własny mebel.


Grupy warsztatowe: maksymalnie 10 osób. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc na warsztaty grupowe obowiązują zapisy (na miejscu w dniu warsztatów).


WARSZTATY: 

1. Warsztaty pouringu „Wylej farbę na blat i stwórz swój obraz”

Zapraszam na warsztaty z techniki pouringu. Wspólnie pobawimy się w rozlewanie farby na blacie i stworzymy niepowtarzalne stoliki.
Podczas warsztatów będziemy:
  • mieszać różne kolory farb
  • rozlewać je na blacie z wykorzystaniem mediów: oleju silikonowego, słomek, plastikowych kubeczków, sitka
  • tworzyć konstelacje kolorów i galaktyki faktur


Jeżeli nigdy nie tworzyłaś w tej technice, to dobra okazja by spróbować!
Warsztaty są bezpłatne. 
Farby i inne materiały do pracy dostarcza marka Altax Viva Home
Pracujemy na drucianym stoliku. Są to lekkie stoliki – kosze ze zdejmowanym blatem o średnicy 40 cm. Uczestnicy zabierają stoliki do domu.
Zapraszam - Małgosia z bloga Odnawialnia.O Małgosi:
Małgosia prowadzi bloga Odnawialnia, na którym pisze o różnych technikach renowacji i dekoracji mebli. Właśnie wydała książkę „Meble od nowa”, którą będzie można zobaczyć na zlocie i kupić w okazyjnej cenie wraz z upominkiem i specjalną dedykacją. 


2. Warsztaty Kaligrafii:

Kaligrafia, czyli sztuka pięknego pisania przeżywa prawdziwy renesans. To swoista lekcja uważności, staranności i precyzji, a zarazem świetny relaks oraz kapitalna forma artystycznego „wyżycia się” przy pomocy kartki papieru i atramentu.
Olsztyńscy archiwiści zapraszają do zabawy i podróży w czasie! Za pomocą stalówki z obsadką, bambusowych patyków oraz tuszu we wszystkich kolorach tęczy zmierzymy się próbą odczytania i odtworzenia dawnego pisma z XVII-XIX wieku.

Warsztaty są bezpłatne. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!3. Tapicerowana pufa

Dwie uczennice Aleksandra Kądzieli - Mistrza tapicera wprowadzą Was w świat tackerów i owaty. Uczestnicy samodzielnie od podstaw wykonają pufki, które potem zabiorą ze sobą. Na warsztaty należy zabrać głowę pełną pomysłów i dobry humor.Warsztaty są bezpłatne. Materiały i narzędzia zapewniają eMTe PLACE, Meblove Kreacje i pracownia meblowa MAIRO.
Zapraszamy - Monika i Kasia 3. Warsztat mixed media „Wiry – czyli co u Ajdaszki we łbie się kiełbie”

Zapraszam na warsztaty mixed media – czyli wszystkie chwyty dozwolone! Będziemy łączyć techniki, materiały, media artystyczne, a przede wszystkim świetnie się bawić!


Podczas warsztatów stworzymy pracę na podobraziu malarskim 20x20cm z wykorzystaniem produktów firmy DecoArt oraz przecudnych  złomków od Mitform_castings.  Nauczymy się tworzyć faktury, struktury za pomocą przeróżnych past strukturalnych oraz mieszać i blendować  kolory.
Będzie się działo!!!


Warsztat płatny – 25zł/osoby
Zapraszam serdecznie – Idaho


4. Woski i media z woskiem

Wszystkich chętnych do zabawy z kolorowymi woskami i specjalną, woskową bazą farby Byta-yta, pozwalającą tworzyć ciekawe efekty na powierzchni zapraszamy na niedzielne warsztaty. 
Nauczymy Was jak:
  • mieszać ze sobą kolorowe pasty woskowe uzyskując efekt przenikania
  • cieniować, postarzać i rozbielać bazowe kolory
  • tworzyć woskami desenie za pomocą szablonów, stempli i innych narzędzi
  • używać medium z woskiem do uzyskiwania subtelnych efektówWarsztaty są bezpłatne.
Kolorowe woski i medium z woskiem dostarczają AgoHome i Byta-yta. 
Podczas warsztatów będziemy pracować na deskach sosnowych oraz dekoracjach z drewna i sklejki. Ozdobione przedmioty uczestnicy zabierają do domu. 
Zapraszamy - Agnieszka i Ewa

O instruktorkach:
Agnieszka i Ewa od kilku lat tworzą niezwykły, kreatywny tandem. Przeprowadziły wspólnie wiele warsztatów odnawiania mebli i tworzenia dekoracji. Przytulą do serca każdy porzucony mebel, dając mu szansę na nowe, lepsze życie. Obie otrzymały od miesięcznika Moje Mieszkanie tytuł Kobieta z Pasją. Zajrzyjcie konieczne na ich blogi: Domowe Klimaty i Przytulny Dom.
SKLEPIK

Na miejscu, w sklepiku zlotowym będzie można zaopatrzyć się w produkty różnych firm (farby, oleje, woski, patyny, proszki, szablony itp.) w promocyjnych cenach.

CHCESZ PRZYJECHAĆ? ZAREJESTRUJ SIĘ!

Komentarze